Haberi Paylaş!
ANİME
29.06.2020

Merakla beklenen anime dizi Deca-Dence, 8 Temmuz'da başlıyor

Attack on Titan: Lost Girls'ün yazarı Hiroshi Seko'nun kaleme aldığı, Attack on Titan, Bleach ve Dedektif Conan ile tanıdığımız Yuzuru Tachikawa'nın yönettiği anime dizi Deca-Dence, 8 Temmuz'da başlıyor.

İnsanların artık nerdeyse tükenmekte olduğu bir zamanda, dev yaratıklara karşı kendilerini savunmak için neler yapabileceklerini düşündüğümüzde herhalde hepimizin ilk aklına gelen şey dev bir kale inşa etmek olacaktır. Hele bu 3000 metre yüksekliğinde surlara sahip mobil bir kale olunca, Deca-Dence halkının omuzlarındaki yük biraz da olsa azalmaktadır. Kültürel olarak büyük ve güçlü bir düşman karşısında halk olarak birleşip hep beraber savaşmak, Japonlar için çok önemli bir gurur kaynağı. Tıpkı Attack on Titan'da olduğu gibi Deca-Dence halkı, Gadoll ismindeki amansız yaratıkların tehditi altında ve şehrin 3000 metrelik surları bile yetersiz kalabiliyor. Bu noktada devreye Gear ismindeki özel savaşçılar giriyor ve tüm güçleriyle Deca-Dence'i koruyorlar.
 


Deca-Dence'in baş kahramanı Natsume ise savaşmanın s'sini bilmeyen bir Tanker ama o, kendini geliştirip bir Gear olmayı ve sevdiklerini savaşarak korumayı hayal eden idealist bir genç kız. Ona bu hayalinde en büyük desteği veren kişi gerçekçi karakteriyle öne çıkan, Kaburagi ismindeki zırh ve silah tamircisi. Attack on Titan ile konu olarak benzerliklere sahip olsa da Deca-Dence'in daha karakter odaklı bir anime olacağını düşünüyoruz. Hiroshi Seko'nun yazdığı; Attack on Titan, Bleach ve Dedektif Conan ile tanıdığımız Yuzuru Tachikawa'nın yönettiği anime, görsel açıdan bir hayli tatmin edici. 8 Temmuz'da ilk bölümü yayınlanacak olan Deca-Dence'i mutlaka bu yaz izleyeceğiniz animeler listenize ekleyin.