Haberi Paylaş!
ANİME
29.06.2020

Yaz dönemin merakla beklenen animesi Gibiate, 8 Temmuz'da izleyiciyle buluşacak

Yoshitaka Amano, bu defa Gibiate ismindeki anime ile karşımıza çıkıyor. 2018’de duyurulan ve o günden bu yana heyecanla beklenen animenin arkasında gerçekten de çok önemli isimler var.

Ünlü Japon oyun serisi Final Fantasy'nin ilk altı oyununun grafik tasarımında büyük rol alan Yoshitaka Amano, bu defa Gibiate ismindeki anime ile karşımıza çıkıyor. Gibiate, 2030 yılında Japonya'nın "gibia" ismindeki dehşet verici bir virüs salgınıyla savaşını konu alıyor. Virüs, bulaştığı kişiyi yaşına, cinsiyetine ve ırkına göre farklı farklı canavarlara dönüştürüyor. Gibiate'nin ana kahramanları bir ninja, bir samuray, bir monk ve virüse çare arayan bir doktor. İşin asıl ilginç kısmı, bu doktorun dışındaki karakterlerin, Edo Dönemi'nden doktorun yaşadığı 2030 yılına zaman yolculuğu yapmaları. Zaman yolculuğu yapan karakterlerden "senningiri" yani "1000 adam kesen" olarak da bilinen, artık kimseyi öldürmemeye ant içen, çift kılıç ustası Kanzaki Sensui'dir. Bir elinde Japon katanası, öteki elinde Batı stili kılıcı ile Doğu ve Batı arasında bir sentez kuran Kanzaki'nin, animeye farklı bir tat katacağını düşünüyoruz.
 


Zaman yolculuğu yapan ikinci karakter, neşeli ve enerjik bir yapıya sahip olan, Gibia virüsüne bombalarıyla karşılık veren ninja, Sanada Kenroku'dir. 2030 yılına yolculuk eden üçüncü karakter, savaşçı bir monk olan Yukinojyo Onikura'nın hakkında sopa ile dövüştüğü, cesur ve sert olduğu dışında kimsenin pek bir bilgisi bulunmamaktadır. Bu olağan dışı takım bir yandan canavarlara kafa tutarken bir yandan da virüsü fırsat bilip cevreye zarar veren yağmacılarla uğraşıyor. Gibia virüsünü ortadan kaldırmaya kendilerini adayan bu dörtlünün heyecanlı maceraları 8 Temmuz'da izleyiciyle buluşacak. 2018’de duyurulan ve o günden bu yana heyecanla beklenen animenin arkasında gerçekten de çok önemli isimler var. Yoshitaka Amano (karakter tasarımı), Naoki Serizawa (canavar tasarımı) ve Yuzo Koshiro (müzik) Gibiate’in arkasındaki isimler. Özellikle Yoshitaka Amano’nun 2009’da yapımı Jungle Emperor: Courage Changes the Future’dan bu yana ilk kez karakter tasarladığını söyleyelim.