Haberi Paylaş!
DİZİ
07.08.2019

Orlando Bloom ve Cara Delevingne'den iddialı bir fanstastik dizi: Carnival Row

Yıldız isimler Cara Delevingne ve Orlando Bloom'u bir araya getiren Amazon'un yeni fantastik dizisi Carnival Row'dan ilk fragman geldi. 30 Ağustos'ta ekrana gelecek diziyi kaçırmayın!  


Fantastik dizileri sevenler, eminiz Carnival Row’a bayılacaktır. Başrollerini, The Lord of the Rings ve Hobbit filmlerinde elf Legolas’ı canlandıran Orlando Bloom ve Suicide Squad filminde Sorceress karakterini canlandıran Cara Delevingne’in paylaşacağı bu büyülü yapımda oldukça ilginç bir alternatif dünyaya yolculuk yapacağız. Bu alternatif dünya tıpkı bizimkine benziyor ancak masal kitaplarında gördüğümüz periler ve diğer fantastik yaratıklar da insanlarla birlikte yaşıyorlar. 1. Dünya Savaşı sırasında fantastik yaratıkların insanlardan gizlendikleri tüm yaşam alanları açığa çıkar ve pek çoğu öldürülür. Sağ kalanlar, Carnival Row adı verilen ve İngiltere’de bulunduğu varsayılan bir bölgede göçmen hayatı yaşamaya mecbur bırakılırlar. Carnival Row’da işlenmeye başlayan cinayetler sonrasında bölgeye atanan dedektif Rycroft, önyargıyla yaklaştığı bu yaratıklarla zaman içerisinde çok farklı ilişkiler kuracaktır.


Carnival Row, prodüksiyonu yılan hikayesine dönmüş bir Hollywood yapımı olmaktan son anda kurtulup bugünkü halini aldı. Travis Beacham'ın, Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro için kaleme aldığı Pacific Rim senaryosu çok beğenilince, yine del Toro'nun yönetmesi için kendisine fantastik içerikli bir senaryo daha yazdırıldı. Killing on Carnival Row adlı filmin senaryosu sonradan rafa kaldırıldı ancak Beacham, René Echevarria ile kafa kafaya vererek bu projeyi bir diziye dönüştürdü. Travis Beacham'ı Clash of the Titans, Fear the Walking Dead ve Philip K. Dick's Electric Dreams gibi projelerden de tanıyor olabilirsiniz. René Echevarria ise Star Trek: The Next Generation, Castle, The 4400 ve Terra Nova gibi projelerde imzası bulunan bir senarist ve yapımcı. Carnival Row, fragmanlarında oldukça etkileyici bir görsel dil kullanıldığını ispat edercesine izleyeni meraklandırmayı başarıyor. Yaklaşık bir senedir özel efektleri üzerinde çalışılan dizi, 30 Ağustos’ta seyircisiyle buluşacak.