Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
09.07.2020

15 Ekim 2021’de vizyona girecek Halloween Kills filminden ilk teaser geldi

250 milyon dolar gişeyle dikkat çeken 2018 model Halloween'in başarısının ardından seriye iki yeni devam filmi daha geleceği açıklanmıştı. 15 Ekim 2021’de vizyona girecek Halloween Kills’ten ilk teaser geldi.

Haddonfield kasabasında bir Cadılar Bayramı gecesinde henüz çocuk yaştayken ablasını öldüren Michael Myers’ın yıllar sonra tedavi gördüğü akıl hastanesinden kaçarak işlediği seri cinayetleri konu alan 1978 tarihli Halloween, vizyona girdiği gibi fenomen olmayı başardı! Amerikan sinema basınına “shoestring budget” yani bizim tabirimizle “çerez parası” tabirini kazandıran Halloween, sadece 325 bin dolara çekilmiş olmasına rağmen gişede tamı tamına 70 milyon dolar kazanarak o güne dek bir bağımsız filmin yaptığı en yüksek hasılata imza atmıştı. Tüm zamanların en önemli bağımsız filmlerinden biri olması ve yönetmeni John Carpenter’ı Hollywood’un büyük stüdyolarına transfer ettirmesi de bu sayede olmuştu.
 


Halloween tam 40 yıl sonra, 11. sinema filmiyle salonları kana bulamaya dönmüştü. İlk filmden sonra çekilen hiçbir filmi araya katmadan, ilk filmin 40 yıl sonrasında çekilmiş olan devam filmi olarak kurgulanan 2018 model Halloween’de; ilk filmde “final girl” olan Laurie Strode karakterini canlandıran Jamie Lee Curtis ve yine ilk filmin korkunç Michael Myers karakterini canlandıran Nick Castle bir kez daha kamera karşısına geçmişti. 250 milyon dolar gişe yaparak çok önemli bir başarı gösteren filmin ardından seriye iki yeni devam filmi daha geleceği açıklanmıştı. Blumhouse ortaklığıyla üçleme şekline dönüştürülecek olan serinin devam filmi olan Halloween Kills’ten ilk teaser geldi. Michael Myers dehşetini tekrar beyaz perdeye taşıyacak olan Halloween Kills’ın müziklerine ilk filmde olduğu gibi John Carpenter imza atacak. Vizyon tarihi 1 yıl ertelenen Halloween Kills, 15 Ekim 2021’de korku severlerle buluşacak.
 

Advertisement