Haberi Paylaş!
GÜZEL HABERLER
24.02.2019

Bodrum'da sevimli dostlarımız için harika sosyal sorumluluk projesi: Beni Unuttunuz

Yaz aylarında nüfusun adeta rekor seviyelere çıktığı Bodrum'da, sahipsiz ve sokağa terk edilmiş hayvan sayısının artması nedeniyle başlatılan ""Beni Unuttunuz"", projesi, kısa sürede farkındalık yaratmayı başardı. 


Tüm bilinçlendirme çalışmalarına karşın, maalesef sokağa atılıp kaderine terk edilen hayvanların sayısında istenen düşüş sağlanamıyor. Bir eşya gibi satın alınıp sonra da sokağa atılan minik dostlarımız, hem bir belirsizliğe sürükleniyor hem de yaşadığı travmayla belki de hayatı boyunca mücadele etmek zorunda kalıyor. Bu tablo, özellikle Bodrum ve Çeşme gibi popüler tatil noktalarında çok daha yoğun hissediliyor ve yaz sonunda sokak ve barınaklar adeta dolup taşıyor. 
Bodrum Hayvan Hakları Derneği ve Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçirilen “Beni Unuttunuz” adlı sosyal sorumluluk projesi, işte bu sorunu dile getirip çözüm bulmaya çalışan enfes bir çalışma. Proje, Bodrum’da terk edilen hayvanların sesini onları terk edenlere duyurmak, sevgi ve ilgiden eksik kalan bu can dostlarımıza dikkat çekmek amaçlıyor. Sokağa terk edilen canları sahiplendirmek için @beniunuttunuz adıyla kurulan sosyal medya sayfalarıyla başlayan çalışma; billboard, raket ve maketlerden oluşan duyuru kanalları aracılığıyla toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor. Şimdi sizi Bodrum sokaklarında kısa bir tura çıkaralım ve Torba Hayvan Barınağı'nda geçici olarak ikamet eden dostlarımıza götürelim: