Haberi Paylaş!
OYUN
11.09.2017

Deliçeri ile düşmanlarınıza Osmanlı tokadı atın!

Karşısına çıkan tüm zorlukları aşarak sevdiği kıza kavuşmak isteyen bir Osmanlı fedaisini oynayacağınız Deliçeri, iddialı bir mobil oyun.  


Türk kültürüne oyunlarda yeterince yer verilmediğini düşünenlerdenseniz size iyi bir haberimiz var. Osmanlı fedaisi Deliçeri’nin maceralarını konu alan ücretsiz mobil oyun Deliçeri, 27 Mayıs'ta App Store ve Play Store’da oyun severlerin beğenisine sunuldu. 
Imagine Codes tarafından piyasaya sürülen platform run tarzındaki oyunda; Deliçeri karakterini kontrol ederek engellerin üzerinden zıplıyor, karşımıza çıkan düşmanları Osmanlı tokadıyla alt ediyoruz. Karakter ve atmosfer tasarımından müziklerine kadar ince bir emeğin ürünü olan oyun, her yönüyle Osmanlı çizgileri taşıyor.


Oyunun konusuna gelirsek; Osmanlı Ordusunda keşif ve baskın görevlerini üstlenen, tokatlarıyla dövüşmeleriyle ünlü Deliler birliği, Osmanlı Ordusu’nun belki de en çok ilgi çeken birimidir. Oyunun kahramanı, Deliler birliğinden Yeniçeri Ocağı’na geçerek Deliçeri lakabını almış bir Osmanlı fedaisi. Oyunda, Bizans kalelerinden birine sızıp kuşatma öncesi bilgi toplamaya çalışan Deliçeri, görevi başarıyla yerine getirir. Geri dönmeye hazırlanırken kale kumandanının güzeller güzeli kızına gönlünü kaptırır. Kale kumandanı kuşatma başladığında kızını da yanına alıp kaçınca macera başlar. Deliçeri, karşısına çıkan tüm zorlukları aşarak sevdiği kıza kavuşmak için mücadeleye girişir.