Haberi Paylaş!
FİLM
20.02.2019

Ortalığı ayağa kaldıran yeni Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland'ten ilk fragman geldi

Prömiyerini Sundance'ta yapan, HBO'da yayınlandıktan sonra dijital platformlarda yerini alacak olan yeni Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland'ten ilk fragman geldi. 


Yaşamış en büyük müzik efsanelerinden biri olan Michael Jackson, şimdide büyük tartışmalar yaratan Leaving Neverland belgeseliyle gündemde. Jackson’ın çocuk istismarı iddialarına ışık tutan ve bu yılki Sundance Film Festivali’nin en çok konuşulan yapımları arasında yer alan belgeselden ilk fragman paylaşıldı. Bildiğiniz gibi Popun kralı, yaşamının son 10 yılını gözlerden uzak bir halde estetik ameliyatlar ve taciz davalarıyla boğuşarak geçirdi. Bir yandan kendi çocuklarını büyütmeye çalışırken diğer yandan da Neverland’de başka çocukları ve ailelerini konuk etti. Michael, çocuklarla olan ilişkisini abi-kardeş ilişkisine benzetse de bazen Neverland’deki devasa yatak odasında bu çocuklarla birlikte yatağa girip çizgi film izlediğini de söylemişti! Davacılarla aralarında hiçbir cinsel temasın olmadığını üstüne basa basa tekrarlayan Michael’ın yaşamında önemli yeri olan iki çocuk, uzun yıllar sonra kamera karşısına geçti ve dünyayı şoka uğratması beklenen bir belgesele içlerini döktü.

 


Dünya prömiyerini ünlü Sundance film festivalinde yapan ve 3-4 Mart'ta HBO kanalında yayınlandıktan sonra dijital platformlarda da izlenebilecek olan Leaving Neverland belgeseli, Michael Jackson'un iki çocukla, Neverland çiftliğinde yaşadıklarına odaklanıyor. 1993 yılında açılan davalara kadar olayı götüren Leaving Neverland, o yıllarda Michael'ın kamuoyu tarafından ilahlaştırılmış olmasından aldığı güçle arzu ettiği her şeyi sınırsızca yaşadığını iddia ediyor. Michael'ın o yıllarda 10 yaşında olan Jimmy Safechuck ve 7 yaşındaki Wade Robson'la yaşadığı sıra dışı "arkadaşlık", Leaving Neverland'in en önemli odak noktasını oluşturuyor. Safechuck ve Robson'un bizzat ve aileleriyle birlikte verdikleri röportajların yanı sıra belgesele sundukları delillerin de kan dondurucu olduğu söyleniyor! Daha önce de pedofili konusunda belgesellere imza atan yönetmen Dan Reed'in yaklaşık dört sene boyunca üzerinde kapsamlı bir çalışma yürüttüğü belgeselin toplam süresi 3.5 saate yakın ve bu belgesel Michael Jackson'a dair pek çok sır perdesini aralayacak gibi duruyor.